9 dni

Imponujący debiut McRae'a

Współautor: Rachit Thukral, Non author

Max McRae, 15-letni przedstawiciel słynnego rodu, zaliczył świetny debiut w australijskiej Formule 1000.

Max, syn Alistera i bratanek Colina, w zeszłym roku wygrał Arise Racing Driver Search i dzięki temu otrzymał możliwość rywalizacji w obecnym sezonie zachodnioaustralijskiej Formuły 1000 - serii dla bolidów jednomiejscowych.

Zaczynający karierę w kartingu, kierowca zadebiutował w rozgrywkach w miniony weekend na Barbagallo Raceway. Całą rundę ukończył na trzecim miejscu, pomimo wycofania z pierwszego wyścigu. Młody McRae uzyskał drugi czas w kwalifikacjach, przebił się z końca stawki na czwartą pozycję w drugim wyścigu i zajął drugie miejsce w ostatnim starciu.

- Wyjazd na pierwszą rozgrzewkę w Formule 1000 był stresujący, ale towarzyszyła mi adrenalina i nie mogłem doczekać się startu. Ruszanie z końca stawki pomogło jeśli chodzi o naukę, jak mądrze przebijać się do czołówki. Ogólnie był to pozytywny dzień. Wspaniale było zakończyć weekend z tak dobrym nastawieniem i już odliczam czas do kolejnych wyścigów Arise Racing - podsumował kierowca.

Wcześniej zapowiedziano, że Max poprowadzi rajdówkę w McRae Rally Challenge. Październikowe wydarzenie będzie okazją do uczczenia 25. rocznicy zdobycia tytułu mistrza świata przez Colina McRae.