FP1 za
2 dni

Kaprzyk w debiucie na podium

4 maj 2019, 19:32

Debiutant w wyścigach samochodowych, Mateusz Kaprzyk stanął na podium w pierwszej rundzie Porsche Sprint Challenge Central Europe na Slovakia Ringu.

Kartingowiec z Mikołowa, reprezentujący wraz z Javinem Lewisem Seyhanem Junior Team Central Europe, zajął trzecie miejsce w drugim sprincie na 12 okrążeń. Przed Kaprzykiem finiszowali Austriacy Lukas Wanner i Freddy Fast.

Javin Seyhan, Turek z Monachium, ukończył pierwszy sprint na czwartej pozycji. Obsadę podium stanowili Frederik Jerich, Freddy Fast i Markus Sattler. Na 6 okrążeniu odpadł Štefan Rosina, jadący VIP-owskim Caymanem GT4 Clubsport.

W 100 Miles Slovakia Endurance Race na dystansie 27 okrążeń triumfowali Markus Sattler i Arne Hoffmeister. Kaprzyk i Seyhan zostali sklasyfikowani na 11 pozycji - trzeciej w klasie Pro.