Kontrowersyjny Logano

Joey Logano stuknął prowadzącego Martina Truexa na ostatnim zakręcie First Data 500 i po ratowaniu kierowcy Toyoty wygrał wyścig na Martinsville Speedway.

To 20 pucharowy sukces Logano, drugi w tym sezonie. 28-latek z Team Penske jako pierwszy zapewnił sobie awans do Championship 4, decydującego wyścigu w play-offie Monster Energy NASCAR Cup Series. Pozostałych trzech finalistów poznamy po AAA Texas 500 (4.11) i Can-Am 500 (11.11).

Posiadacz pole position, Kyle Busch został wyprzedzony przez Denny'ego Hamlina na 14 okrążeń przed końcem Stage 1. Dwukrotny zwycięzca wyścigu, Hamlin obronił się przed atakiem Logano. Kyle Busch zajął trzecie miejsce - przed Clintem Bowyerem i Kurtem Buschem.

Na finiszu drugiego segmentu Logano i Hamlin ponownie walczyli bok w bok. Tym razem górą był kierowca z Connecticut. Kyle Busch powtórzył trzecie miejsce wyprzedzając Martina Truexa i Kurta Buscha.

Piruet Clinta Bowyera po kontakcie z Jimmie Johnsonem spowodował ostatnią neutralizację (458). Po restarcie Brad Keselowski odebrał drugie miejsce Kyle'owi Buschowi i atakował prowadzącego Logano. Truex wyprzedził Keselowskiego na 9 okrążeń przed metą. Na poczatku ostatniego okrążenia Toyota z numerem 78 znalazła się przed żółtym Fordem. W kontrowersyjnym finiszu zacięcie walczących Logano i Truexa o mało nie pogodził Denny Hamlin.

- On wygrał bitwę, ale nie wygra tej cholernej wojny - brzmiał komentarz Martina Truexa, który zamiast wizyty na Victory Lane musiał zadowolić się trzecim miejscem.