FP1 za
6 dni

Koronacja Drugovicha

23 wrz 2018, 13:50

Felipe Drugovich został mistrzem Euroformula Open (do 2013 European F3 Open) jako piąty kierowca RP Motorsport w ostatnich siedmiu sezonach.

18-letni Brazylijczyk z Maringi wygrał na Monzy dziesiąty z dwunastu tegorocznych wyścigów. Bent Viscaal minął metę 5,6 sekundy za Drugovichem. Cameron Das po raz czwarty stanął na trzecim stopniu podium.

Piąty po starcie z 7 pola, Alex Karkosik spadł za Leonardo Lorandiego (6), a następnie tasował się z Matheusem Iorio. Podbicie na krawężniku drugiej szykany relegowało toruniniania na 8 lokatę (12). W trakcie 15 okrążenia Alex znalazł się za Calanem Williamsem, a następnie został obrócony przez Lukasa Dunnera i zakończył jazdę na Variante della Roggia.