Kyle Busch w Championship 4

Kyle Busch po dogrywce wygrał First Data 500 na Martinsville Speedway i jako pierwszy zapewnił sobie awans do Championship 4 - końcowej rundy play-offu Monster Energy NASCAR Cup Series.

To 43 pucharowe zwycięstwo młodszego z braci Buschów, drugie na 847-metrowym owalu w Wirginii. Toyota z osiemnastką prowadziła przez 182 z 505 okrążeń.Brad Keselowski, lider przez 103 kółka, zdobył komplet punktów w pierwszym i drugim segmencie. Polonus prowadził, gdy kolega z zespołu, Joey Logano przeciął oponę i wykonał obrót na Turn 2 (491). W trakcie neutralizacji czołowa dziesiątka pozostała na torze. Keselowski wybrał zewnętrzną przed restartem i został wypchnięty przez Chase'a Elliotta.Na 497 okrążeniu ponownie wywieszono żółtą flagę. Eliott wykonał obrót po kontakcie z Dennym Hamlinem i uderzył w ścianę. Zarządzono dogrywkę. Hamlin wygrał restart na 503 okrążeniu, ale na ostatnim kółku stracił prowadzenie na rzecz Kyle'a Buscha. Za plecami zwycięzców, na prostej start/meta doszło do zbiorowego karambolu, zainicjowanego kontaktem Hamlina i Blaneya.Po wyścigu Elliott zajechał drogę Hamlinowi i obydwaj wymienili komentarze na temat incydentu z 497 okrążenia. - To było w stu procentach niepotrzebne i nie na miejscu - powiedział Chase Elliott o manewrze Hamlina.