Lampert zwycięzcą Glasbachrennen

Christoph Lampert triumfował w 24. Glasbachrennen - niemieckiej rundzie EHCC.

Christoph Lampert, Osella FA 30, Rauch Power Sports

Autor zdjęcia: acisportitalia.it

37-letni Austriak z Gisingen, w tym roku pierwszy raz zaliczający pełny sezon mistrzostw Europy, okazał się szybszy o 15,6 sekundy od Guya Demutha, najlepszego w E2-SC. Trzeci w generalce, Stefan Faulhaber korzystał z Kadetta E1.

Do Bad Liebenstein, najstarszego uzdrowiska w Turyngii, zgłosiło się 135 kierowców. 116 sklasyfikowano w zawodach. W pierwszym podjeździe wyścigowym Lampert pokonał 5,5-kilometrową trasę w Lesie Turyńskim w 2.22,357. Po południu zaczęło padać. Lampert ponownie okazał się najszybszy, uzyskując 2.35,085.

Dwukrotny zwycięzca Le Mans, Timo Bernhard triumfował w GT i zajął trzecie miejsce w EHCC - przed Diego Degasperim. Grupa N padła łupem Antonino Migliuolo w Lancerze Evo IX, grupa A - Lukáša Vojáčka w Subaru.

Zwycięzcy pięciu z ostatnich sześciu edycji Glasbachrennen, Simone Faggioli i Christian Merli wybrali w ten weekend rundę CIVM, 9. Salita Morano – Campotenese. Merli wygrał w Kalabrii, wyprzedzając Faggiolego o 3,40 sekundy.