23 lut
66 dni

Legge od startu do mety

16 lut 2019, 21:49

Katherine Legge jako pierwsza kobieta wygrała wyścig elektrycznym samochodem podczas weekendu Formuły E.

W drugiej rundzie Jaguar I-Pace eTrophy zawodniczka Rahal Letterman Lanigan Racing pokonała o 0,4 sekundy kolegę z zespołu, Bryana Sellersa. Kolejne miejsca w Meksyku zajęli kierowcy Jaguar Brazil Racing - Sérgio Jimenez i Cacá Bueno. Bandar Alesayi okazał się najlepszy w Pro-Am. Simon Evans, szósty na mecie, utrzymał prowadzenie w Pro.

Po starcie z pole position Legge liderowała przez cały dystans, kilka razy atakowana przez Sellersa. Na drugim okrążeniu Stefan Rzadzinski wyprzedził Sérgio Jimeneza. Na następnym kółku Salvador Durán wjechał w Jaguara Cacy Bueno. W incydencie ucierpiał samochód Rzadzinskiego. Simon Evans spadł na 10 lokatę. ZSS wezwał Durána.

W trakcie 6 okrążenia Rzadzinski znalazł się na P10, a następnie zatrzymał się na torze (12). Alesayi i Evans wyprzedzili Ahmeda bin Khanena, jadącego z naderwanym tylnym zderzakiem.