Legutko i Urbaniak w czwórce

Albert Legutko i Karol Urbaniak z BM Racing Team zmieścili się w czołowej czwórce pierwszego wyścigu Clio Cup Central Europe na Circuit de Spa-Francorchamps.

Polacy podwójnie wygrali klasyfikację Rookie. Urbaniak jest wiceliderem generalki i prowadzi wśród debiutantów, mając za sobą Legutkę.Sebastiaan Bleekemolen liderował od startu do mety. Po wypadku Lucasa Groenevelda pojawił się Safety Car. René Steenmetz, początkowo drugi, popełnił błąd po restarcie i ukończył wyścig jako piętnasty. Albert Legutko ruszający z szóstego pola, wywalczył pierwsze podium w Clio Cup Central Europe. Karol Urbaniak finiszował 0,355 sekundy za kolegą z zespołu, broniąc się przed atakami lidera serii, Niklasa Mackschina. Na siódmym miejscu - czwartym w Rookie - ukończył wyścig Bartosz Paziewski.WYŚCIG 1 (7 okrążeń)1. Sebastiaan Bleekemolen (NL) 24.25,8252. Tomáš Pekař (CZ) +1,5633. Albert Legutko (PL) +2,1114. Karol Urbaniak (PL) +2,4665. Niklas Mackschin (D) +2,8186. Loris Prattes (D) +6,5057. Bartosz Paziewski (PL) +7,2018. Denis Bułatow (RUS) +7,6439. Michael Bleekemolen (NL) +9,95310. Stephan Polderman (B) +10,230...19. Tomasz Wójcik (PL) -1 okr.21. Robin Rogalski (PL) -1 okr.PUNKTACJA CLIO CUP CENTRAL EUROPE1. Mackschin 70, 2. Urbaniak 61, 3. Pekař 61, 4. Stucki 50, 5. Legutko 48, 6. Landwehr 41, 7. Paziewski 38, 8. Soubek 34, 9. S. Bleekemolen 32, 10. Nyffeler 29, 15. Magdziarz 19, 23. Wójcik 7, 27. Rogalski 3.ROOKIE1. Urbaniak 61, 2. Legutko 48, 3. Landwehr 41, 4. Paziewski 38, 5. Bułatow 28, 6. Prattes 25, 9. Rogalski 3.