Legutko wicemistrzem CCCE

Wczoraj ogłoszony zwycięzcą po drive through dla Kevina Hilgenhövela, Albert Legutko zajął drugie miejsce w końcowym wyścigu Clio Cup Central Europe na Circuit Paul Ricard i został wicemistrzem serii.

Przed 18-latkiem ponownie finiszował Kevin Hilgenhövel. Na czele znaleźli się startujący z dziką kartą uczestnicy Renault UK Clio Cup. 17-letni Jack Young wyprzedził Maxa Coatesa o 2,7 sekundy. Karol Urbaniak zajął piąte miejsce w CCCE, Bartłomiej Mirecki był dziewiąty.

Legutko dobrze wystartował z pole position, ale na pierwszym okrążeniu oddał P1 Maxowi Coatesowi, a na drugim usadowił się za Jackiem Youngiem. Kierowca z Belfastu przejął pozycję lidera w trakcie trzeciego okrążenia.

Na czwartym kółku Kevin Hilgenhövel wyprzedził Alberta Legutkę. Karol Urbaniak spadł za Lindseya, Stuckiego i Soubka, który startował z ostatniego pola. Bartłomiej Mirecki opuścił czołową dziesiątkę podczas 7 okrążenia.

Tomasz Rzepecki finiszował tuż za podium Rookies. Tomasz Magdziarz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Gentlemen, zostając wicemistrzem sezonu. Szymon Ładniak, szósty w Rookies, odrabiał starty po obrocie na początku wyścigu. Damian Litwinowicz wycofał się po 4 okrążeniu.