Lewandowski na drugim stopniu podium

Riccardo Agostini i Rik Breukers wygrali pierwszy wyścig Lamborghini Super Trofeo Middle East na Yas Marina Circuit.

Po karze drive through za przekroczenie limitu prędkości w depo, Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski zajęli ósme miejsce - piąte w Pro-Am. Andrzej Lewandowski dwukrotnie otrzymał drive through za przejechanie białej linii po wyjeździe z pit lane - i ukończył wyścig na 10 pozycji, stając na drugim stopniu podium w AM.Axcil Jefferies wykorzystał pole position i prowadził od startu mając za sobą Zöchlinga, Agostiniego, Reada, Webba, Taylora Proto, Lewandowskiego, Solieriego i Mikruta. Na 4 okrążeniu Rafał Mikrut wygrał pojedynek o ósmą pozycję z Glauco Solierim.Andrzej Lewandowski zaliczył regulaminowy pit stop po 10, Rafał Mikrut - po 12 okrążeniu. Zmienniczka Axcila Jefferiesa, Carrie Schreiner liderowała z przewagą 1,3 sekundy nad Rikiem Breukeresem. Po 14 okrążeniu kolejne miejsca zajmowali Bartholomew (+10,8), Taheri (+17,1), Jasper (+19,3), Taylor Proto (+31,2), Lewandowski (+50,5), Altoè (+53,8) i Moczulski (+1.02,9).Lewandowski, podobnie jak Meisam Taheri, został ukarany drive through za przejechanie białej linii. Rik Breukers odebrał prowadzenie Carrie Schreiner (15). Grzegorz Moczulski musiał zaliczyć drive through za przekroczenie limitu prędkości w depo. Jack Bartholomew zepchnął Carrie Schreiner na P3.Okazało się, że po karze Andrzej Lewandowski drugi raz przejechał białą linię, a to oznaczało kolejne drive through. Na finiszu Jack Bartholomew spadł z drugiego miejsca na czwarte.WYŚCIG 11. Riccardo Agostini/Rik Breukers (GDL) 23 okr. (1. Pro)2. Axcil Jefferies/Carrie Schreiner (Konrad) +32,636 (1. Pro-Am)3. Oliver Webb/John-Louis Jasper (Leipert) +33,950 (2. Pro-Am)4. Aidan Read/Jack Bartholomew (FFF) +34,330 (2. Pro)5. Taylor Proto (FFF) +43,899 (1. AM)6. Glauco Solieri/Giacomo Altoè (Antonelli) +44,150 (3. Pro-Am)7. Meisam Taheri/Christopher Zöchling (GDL) +1.12,889 (4. Pro-Am)8. Grzegorz Moczulski/Rafał Mikrut (GT3 Poland) -1 okr. (5. Pro-Am)9. Conrad Grunewald/Mark Proto (FFF) -1 okr. (1. LC)10. Andrzej Lewandowski (GT3 Poland) -1 okr. (2. AM)