23 lut
67 dni

Lewandowski obok podium

14 kwi 2018, 17:32

W pierwszym starcie Huracánem GT3, Andrzej Lewandowski i jego brazylijski zmiennik Giulio Borlenghi ukończyli wyścig International GT Open na Circuito do Estoril jako czwarta dwójka w AM.

Płocczanin zaliczył solidną pierwszą zmianę, awansując na 14 pozycję w generalce, drugą w klasie. Borlenghi osiągnął metę jako siedemnasty, a od podium w AM dzieliło go 38 sekund.Zwycięstwo w Pro odnieśli Alessandro Pier Guidi i Mikkel Mac, zmieniający się w Ferrari Luzich Racing. Ubiegłoroczny mistrz WEC, Pier Guidi finiszował 11,6 sekundy przed Jeroenem Mulem w Huracánie Imperiale Racing, 30,9 s przed Daniele Di Amato w Ferrari RS Racing.Klasę Pro-Am wygrali Valentin Pierburg i Tom Onslow-Cole z SPS automotive performance. W AM triumfowali António Coimbra i Luis Silva ze Sports & You.WYŚCIG 1 (41 okrążeń)1. Alessandro Pier Guidi/Mikkel Mac (I/DK) Ferrari 488 GT32. Giovanni Venturini/Jeroen Mul (I/NL) Lamborghini Huracán GT33. Daniele Di Amato/Andrea Montermini (I) Ferrari 488 GT34. Fran Rueda/Andrés Saravia (E/GCA) BMW M6 GT35. Valentin Pierburg/Tom Onslow-Cole (D/GB) Mercedes-AMG GT36. Nicolas Costa/Kang Ling (BR/CHN) Lamborghini Huracán GT37. Fernando Rees/Damiano Fioravanti (BR/I) Lamborghini Huracán GT38. Fabrizio Crestani/Miguel Ramos (I/P) Lamborghini Huracán GT39. Lourenço Beirão/Juan Cruz Álvarez (P/RA) BMW M6 GT310. Jamie Campbell-Walter/Ferdinand Habsburg (GB/A) Mercedes-AMG GT3...17. Giulio Borlenghi/Andrzej Lewandowski (BR/PL) Lamborghini Huracán GT3 -1 okr. (4. AM)