-
-

Lodowy sukces Peugeota R5

3 mar 2019, 09:14

Miquel Socias wygrał końcową rundę i został mistrzem Crèdit Andorrà GSeries w kategorii GS.

Kierowca z Majorki, ubiegłoroczny czempion GS2, Socias jeździł Peugeotem 208 T16 wystawionym przez zespół Elegant Driver, którego dyrektorem sportowym jest Xevi Pons. Obsługą samochodu zajmował się Calm Competició.

Najszybszy w kwalifikacjach i wyścigu Super Special, Socias minął metę finału A 15,9 sekundy przed Alexem Bercianosem, kierowcą z Andory reprezentującym Totcar Sport. W finale B górą był José Roger Chalmeta - drugi w klasyfikacji rundy, ze stratą 5 punktów do Sociasa.

Ferran Pujol został mistrzem GS2. Rywalizowano w samochodach GiAND, podstawionych przez PCR Sport. W 2RM triumfował Joan Sala, jeżdżący Golfem zespołu Kars.