14 sie
02 paź
2 dni

Loeb wyprzedził czternastu

Benoît Lison i Vincent Beltoise wygrali nocny wyścig mistrzostw Francji GT na Circuit Paul Ricard.

Dwójka Mirage Racing odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Beltoise minął metę 13 sekund przed Ricardo van der Ende, 15,4 s przed Arthurem Rougierem. Sébastien Loeb finiszował jako szesnasty.

Zmienniczka Loeba, Laurène Godey - jedyna kobieta w stawce 84 kierowców - po starcie spadła z 34 miejsca na 40. Do zmiany po 10 okrążeniu Godey awansowała na 29 lokatę, uzyskując najlepszy czas 2.18,693. Sébastien Loeb przebijał się z 30 miejsca. Na 23 kółku Porsche z numerem 19 wspięło się na P16. Loeb wygrał długi pojedynek z Nicolasem Gomarem. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata przejechał najszybsze okrążenie w 2.14,052.

Kraksa Ginetty Marca Sourda ściągnęła na tor samochód bezpieczeństwa. Neutralizacja trwała do końca 5 okrążenia. Lider mistrzostw, Fabien Michal odpadł po kolizji z Fabienem Barthezem na ostatnim zakręcie 7 okrążenia. Stéphane Lemeret i Pierre-Alexandre Jean mogli zrównać się w punktacji z Michalem i Grégorym Guilvertem, ale Jean przebił oponę na ostatnim okrążeniu. Alpine zespołu CMR spadło z drugiego na dziewiąte miejsce.