Logano pokonał wielką trójkę

Jedyny bez tytułu z czwórki finalistów, Joseph Thomas Logano wygrał Ford EcoBoost 400 i został mistrzem Monster Energy NASCAR Cup Series.

28-latek z Connecticut zakończył 10 sezon w pucharowej serii, szósty w Fordzie Team Penske. To jego 21 wygrany wyścig, trzeci w sezonie, pierwszy na Homestead-Miami Speedway.

Denny Hamlin sięgnął po pole position, a pierwszy segment wyścigu padł łupem Kevina Harvicka. Najstarszy z finalistów oddalił się na dwie sekundy od Kyle'a Larsona. Kyle Busch, Joey Logano i Martin Truex skompletowali czołową piątkę.

Na mecie Stage 2 z kandydatów do tytułu nadal najszybszy był Harvick, choć segment wygrał Kyle Larson, który wyprzedził kierowcę Stewart-Haas Racing na ostatnim zakręcie końcowego okrążenia. Za Harvickiem finiszowali Logano, Truex i Almirola.

Czterech bohaterów wieczoru utworzyło czołówkę w końcówce wyścigu. Po ostatniej zaplanowanej rundzie pit stopów prowadził Harvick. Truex zaliczył dłuższy postój - Toyota spadła z podnośnika. Przed stopem Kyle'a Buscha Brad Keselowski obrócił Toyotę Daniela Suáreza i zarządzono neutralizację.

Wszyscy pozostający na okrążeniu lidera odwiedzili depo. Jako pierwszy wrócił na tor Kyle Busch - przed Truexem, Logano i Harvickiem. Restart nastąpił na 15 okrążeń przed metą. Trzy kółka dalej Joey Logano objął prowadzenie i oddalił się od Truexa na 1,7 sekundy. Kevin Harvick zepchnął Kyle'a Buscha na P4. Piąte miejsce przypadło Bradowi Keselowskiemu.

Outsider przed finałem, Joey Logano został 33 mistrzem w historii ekstraklasy NASCAR. Ford czekał na mistrzostwo od 2004 roku - sukcesu Kurta Buscha.