Podwójne pole position Massona

Esteban Masson wygrał w Nogaro pierwsze w tym roku, kwalifikacje mistrzostw Francji F4.

Esteban Masson

16-latek z Ancenis, kartingowy mistrz Francji juniorów z 2019, Masson zostawił za sobą Hugh Bartera, syna Australijczyka i Japonki, pochodzącego z Nagoi. 15-letni Barter debiutuje w single-seaterach po wygraniu shootoutu Richard Mille Young Talent Academy.

Kolejne miejsca zajęli Owen Tangavelou, Macéo Capietto, Daniël Ligier i Aiden Neate. Taką samą kolejność odnotowano w klasyfikacji, uwzględniającej drugie najlepsze okrążenia, decydującej o polach startowych w wyścigu 3. Masson okazał się szybszy od Bartera o 14 setnych.

Adam Szydłowski w debiucie zajął 12 miejsce w kwalifikacjach, a drugi najlepszy czas ulokował łodzianina na 13 pozycji.