Polskie zwycięstwo na Silverstone

Debiutant w Super Trofeo, Bartosz Paziewski uciekł Vito Postiglione i wraz z Karolem Baszem stanął na najwyższym stopniu podium w Silverstone.

Karol Basz, Bartosz Paziewski, Lamborghini Huracan Super Trofeo

Autor zdjęcia: Imperiale Racing

Karol Basz wykorzystał pole position i prowadził od startu. Stuart Middleton został wyprzedzony przez Alberto Di Folco. Włoch z Target Racing tracił 1,3 sekundy do Basza, gdy krakowianin zjechał na zmianę po 14 okrążeniu.

Po pit stopach Bartosz Paziewski miał za sobą Davide Vendittiego, ale zmiennik Di Folco na wyjazdowym okrążeniu wykonał obrót na Becketts. Nowy wicelider, Jack Bartholomew tracił do Paziewskiego 8,3 sekundy. Na 17 okrążeniu 20-latek z East Sussex przegrał pojedynek z Vito Postiglione. Ubiegłoroczny zmiennik Karola Basza miał do nadrobienia 11,7 sekundy.

Trzykrotnie obecny na podium w końcowej klasyfikacji Super Trofeo Europe, Postiglione mocno cisnął i przed ostatnim okrążeniem zbliżył się do Paziewskiego na 1,4 sekundy. 17-latek z Górzna, pierwszy raz ścigający się 620-konnym Huracánem, pierwszy raz na Silverstone, nie popełnił błędu i minął metę z przewagą 1,1 sekundy.

Huracány GT3 Poland ukończyły wyścig na piątym i siódmym miejscu w klasie AM.