Medale z Gubbio

Reprezentacja Polski jadąca w składzie Konrad Biela, Szymon Piękoś, Jacek Handl, Mariusz Stec, zajęła 19 miejsce w Nations Cup podczas FIA Hill Climb Masters.

Po edycjach w Luksemburgu (2014) i Czechach (2016), Włosi zorganizowali imprezę w Gubbio, na skróconym do 3,31 km podjeździe pod Madonna della Cima. Trasa jest wykorzystywana w Trofeo Luigi Fagioli.

Wypadek wyeliminował Mariusza Steca. Puchar Narodów wygrał Luksemburg, którego kwartet stanowili Guy Demuth, Daniel Donkels, Canio Marchione i Charles Valentiny. Drugie miejsce zajęły Włochy, trzecie Słowenia.

Medale przyznano w czterech kategoriach. Kategorię 1 wygrał Lucio Peruggini, 2 - Christian Merli, 3 - Roger Schnelmann przed Michałem Ratajczykiem i Szymonem Łukaszczykiem, 4 - Will Hall.

W klasyfikacji Under 25 górą był Matthew Ryder, w klasyfikacji kobiet - Nicola Menzies. Piąte miejsce zajęła Anna Gańczarek-Rał.

Najszybszy okazał się Christian Merli, który w pierwszym podjeździe wyścigowym uzyskał 1.18,48, w drugim 1.18,29, w trzecim 1.17,85. Simone Faggioli wykonał obrót w pierwszym podjeździe, uderzył w barierę i uszkodził tył Normy.