Merli wygrał w Limanowej

Christian Merli, który w pierwszym podjeździe wyścigowym 7 rundy FIA EHCC rozgrywanej w Limanowej pobił wynikiem 1:53,546 rekord trasy, zwyciężył w kategorii II (3:48,497) wyprzedzając urzędującego  Mistrza Europy Simone Faggiolego (3:51,108) i Miloša Beneša (4:13,753).W kategorii I w klasyfikacji FIA EHCC zwyciężył Robert Sługocki, wyprzedzając Roberta Serafinowicza i Jána Miloňa.Wyścig był także 6 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W klasyfikacji generalnej GSMP zwycieżył Waldemar Kluza (4:26,343). Na drugim stopniu podium stanął Słowak Igor Drotár (:29,357). Trzecie miejsce przypadło czeskiemu kierowcy Jiříemu Losowi.W niedzielnych zawodach uczestniczyło 93 zawodników. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zmagania kierowców obserwowało ponad 15 tysięcy kibiców. W porannym podjeździe treningowym kolizję zaliczył Bartosz Herban. Awaria techniczna wyeliminowała z walki Michała Ratajczyka. Pierwszy podjazd wyścigowy nieco się opóźnił po inspekcji trasy przez obserwatora, który ze względów bezpieczeństwa skorygował ulokowanie kibiców na jednym z fragmentów trasy. Służby porządkowe miały sporo pracy przy usuwaniu z asfaltu plam oleju, który po awarii wyciekł z  uszkodzonego silnika jednego z pojazdów.