Mistrz podbił Pocono

Urzędujący mistrz Monster Energy NASCAR CUp Series, Martin Truex Jr po trzech latach ponownie wygrał Pocono 400.

Dla kierowcy Furniture Row Racing to 17 zwycięstwo w karierze, drugie w tym sezonie. Lider przez 31 ze 160 okrążeń, Truex minął metę 2,4 s przed Kylem Larsonem, 2,6 s przed Kylem Buschem.Ryan Blaney startował z pole position. Truex wyprzedził Kevina Harvicka na 6 okrążeń przed końcem Stage 1 - i wygrał segment. Na trzecim miejscu finiszował Kyle Busch, na czwartym Clint Bowyer, na piątym Denny Hamlin.W drugim segmencie Kevin Harvick uciekł Kyle'owi Buschowi na 2,7 sekundy. Martin Truex, który po kiepskim pit stopie znalazł się na 14 pozycji, awansował na czwartą - za Clinta Bowyera, przed Chase'a Elliotta.Kolizja Denny'ego Hamlina i Alexa Bowmana spowodowała neutralizację na 14 okrążeń przed metą. Czołówka pozostała na torze. Tuż po restarcie Erik Jones zaliczył kontakt z Joeyem Logano i uderzył w ścianę. Wyścig wznowiono na końcowe 7 kółek. Kyle Busch odebrał trzecie miejsce Kevinowi Harvickowi. Brad Keselowski wspiął się na P5.