Mistrz znany z WEC

Na Autódromo José Carlos Pace zakończył się 39 sezon Stock Car Brasil.

Podwójnie punktowany Grande Final wygrał Ricardo Maurício, mistrz z 2008 roku. Max Wilson, który sięgnął po tytuł w 2010, finiszował 1,9 sekundy za kierowcą z São Paulo. Nowym mistrzem - osiemnastym w historii - został trzeci na mecie, Daniel Serra.W kwalifikacjach Maurício wyprzedził Serrę, Gomesa, Ramosa, Wilsona i Barrichello. Thiago Camilo, który tracił 15 punktów do Serry, ustawił Chevroleta Cruze na ósmym polu.Maurício prowadził do trzeciego okrążenia. Wyprzedzony przez Serrę, na następnym kółku zostawił za sobą kolegę z zespołu Eurofarma RC Competições. Od 5 okrążenia ponownie liderował Serra. Camilo zamykał dziesiątkę. Rubens Barrichello przegrał pojedynek o szóstą pozycję z Felipe Fragą.Daniel Serra jako pierwszy zaliczył pit stop po 12 okrążeniu. Maurício tankował i zmieniał opony po następnej rundzie, wracając na tor przed Serrą. Thiago Camilo prowadził do postoju po 16 okrążeniu. Po stopie Abreu na czele znalazł się Ricardo Maurício, mający za sobą Wilsona, Serrę, Gomesa i Barrichello. Thiago Camilo spadł na P13, a metę osiągnął jako piętnasty.Syn trzykrotnego mistrza Stock Car Brasil, Chico Serry, Daniel sięgnął po prymat w jedenastym sezonie startów w tej kategorii. 33-latek z São Paulo wygrał dotąd 15 wyścigów - cztery w tym roku. Równolegle kierowca Aston Martina w WEC, Serra jeździ w zespole RC Competições bazującym w Kurytybie, kierowanym przez Rosineiego Camposa.WYNIKI WYŚCIGU1. Ricardo Maurício (Eurofarma RC) 42.17,5642. Max Wilson (RCM Motorsport) +1,9283. Daniel Serra (Eurofarma RC) +5,9854. Marcos Gomes (Cimed Racing) +7,2555. Rubens Barrichello (Full Time Sports) +9,1136. Diego Nunes (Hero Motorsport) +18,9377. Augusto Farfus (Hero Motorsport) +24,0958. Felipe Fraga (Cimed Racing Team) +24,6829. Julio Campos (Prati-Donaduzzi Racing) +25,07510. Vitor Genz (Eisenbahn Racing Team) +25,533KOŃCOWA PUNKTACJA STOCK CAR BRASIL1. Serra 371, 2. Camilo 324, 3. Wilson 292, 4. Abreu 256, 5. Barrichello 251, 6. Fraga 250, 7. Gomes 242, 8. Maurício 241, 9. Bueno 225, 10. Casagrande 184.Fot. twitter.com/danielserra29