Na pociechę dla Haasa

Wczoraj pozbawiony dobrego wyniku w Melbourne przez dwie krzywo założone nakrętki, Gene Haas pocieszył się sukcesem w STP 500 - przełożonym na poniedziałek z powodu śniegu, wyścigu Monster Energy NASCAR Cup Series na Martinsville Speedway.

Clint Bowyer ze Stewart-Haas Racing doczekał się dziewiątego pucharowego zwycięstwa po 190 wyścigach. Kierowca z Kansas poprzednio wygrał w październiku 2012 roku. Kyle Busch musiał zadowolić się drugim miejscem - trzeci raz w ostatnich czterech startach.Piątkowe kwalifikacje odwołano z powodu deszczu. Pole position przypadło liderowi punktacji, Martinowi Truexowi. Kyle Busch wyprzedził Toyotę z numerem 78 na piątym okrążeniu. Po 130 kółkach, na mecie Stage 1 jako pierwszy zameldował się Denny Hamlin. Za miejscowym asem z Wirginii finiszowali Brad Keselowski, Ryan Blaney, Kyle Busch i Clint Bowyer.Podczas neutralizacji na 50 okrążeniu Zach Young, operujący podnośnikiem w ekipie Chrisa Bueschera, został potrącony przez Forda Matta DiBenedetto. Po badaniach w centrum medycznym na torze, Younga odwiedziono karetką do szpitala.Ryan Blaney wygrał restart do drugiego segmentu i utrzymał prowadzenie, mijając metę Stage 2 przed Bowyerem, Kylem Buschem, Keselowskim i Hamlinem. Clint Bowyer objął prowadzenie na 286 okrążeniu. W trakcie tankowania nie napełniono do końca zbiornika Forda z numerem 14, ale piruet Jamiego McMurraya (384) uratował Bowyera przed dodatkowym postojem.Bowyer prowadził przez 215 z 500 okrążeń, zdobywając Zegar Dziadka - jedno z największych trofeów w wyścigach. Stojący zegar jako nagroda dla zwycięzcy stanowi tradycję Martinsville Speedway od 1964 roku.