Nojiri drugi raz z rzędu

Tomoki Nojiri jako pierwszy od trzech lat wygrał dwa kolejne wyścigi Super Formuły.

Tomoki Nojiri,TEAM MUGEN

Masahide Kamio

31-latek z Team Mugen minął metę na Suzuka Circuit 1,4 sekundy przed Ryo Hirakawą, 4,1 s przed Ukyo Sasaharą. Debiutant z TOM'S, Giuliano Alesi wywalczył 9 miejsce.

Sena Sakaguchi zgasił silnik na okrążeniu formującym. Ruszający z trzeciego pola Toshiki Oyu został na starcie. Posiadacz pole position, Nirei Fukuzumi miał za sobą Nojiriego, Hirakawę, Sasaharę, Sekiguchiego, Otsu i Tsuboiego. Piąty w kwalifikacjach, Giuliano Alesi został wyprzedzony przez Oyu i Matsushitę, do 5 okrążenia spadając na P15.

Fukuzumi wypracował sobie 2,5-sekundową przewagę, ale na 9 okrążeniu przebił prawą tylną oponę przed 130R. Złamało się zawieszenie i Dandelion Racing wycofał swojego kierowcę. Tomoki Nojiri wyprzedzał Hirakawę o 3,4, Sasaharę o 5,7 sekundy.

Grupa z urzędującym mistrzem Naokim Yamamoto wykonała pit stop, licząc na interwencję samochodu bezpieczeństwa. Sasahara zmenił opony po 11, Nojiri po 13, Hirakawa po 14 okrążeniu. Liderem został Ritomo Miyata. 8 sekund za nim podążał kolega z TOM'S, Giuliano Alesi.

Yuji Kunimoto przebił prawą tylną oponę i zaliczył ciężką kraksę na 130R. Kierowca KCMG wysiadł o własnych siłach z wbitej w pianki Dallary. Na 16 okrążeniu pojawił się Safety Car. Miyata i Alesi zjechali na pit stop. Prowadził Nojiri przed Hirakawą, Sasaharą, Sekiguchim, Otsu i Miyatą. Alesi znalazł się na 11 miejscu.

Rywalizację wznowiono po 19 okrążeniu. Sho Tsuboi objechał Naokiego Yamamoto po zewnętrznej pierwszego zakrętu (22). Alesi wygrał pojedynki z Yamashitą (25) i Oyu (27), a potem do mety naciskał Yamamoto.