57 Sekundy

Pankiewicz druga w Rookie Trophy

3 mar 2018, 17:54

W swoim drugim wyścigu F3 Julia Pankiewicz wywalczyła pierwsze podium.

Warszawianka zajęła drugie miejsce w Rookie Trophy podczas Euroformula Open Winter Series na Circuit Paul Ricard. Lepszy był tylko Bent Viscaal, który odniósł drugie zwycięstwo w generalce.Pierwszej szóstce poprzedniego wyścigu odwrócono pola startowe. Posiadacz pole position, Michaël Benyahia przegrał start z Cameronem Dasem, 17-latkiem z Baltimore, pierwszym mistrzem US F4. Za Benyahią podążali Viscaal, Drugovich, Fittje i Hahn. Julia Pankiewicz widniała na P14. Lukas Dunner nie stanął na starcie.Drugovich i Viscaal wyprzedzili Benyahię (2). Moritz Müller-Creppon stracił okrążenie i wycofał się z wyścigu. Bent Viscaal i Felipe Drugovich zamienili się miejscami (3). Fittje minął Benyahię (5). Viscaal (6), a po nim Drugovich (7) poradzili sobie z Dasem.Julia Pankiewicz uzyskiwała czasy poniżej 2.21 i zbliżała się do Aldo Festante. Polka wyprzedziła kolegę z RP Motorsport na 12 okrążeniu. Michaël Benyahia stracił jeszcze jedno miejsce - na rzecz Matheusa Iorio.