-
-

Perfekcyjny weekend Hamlina

4 wrz 2017, 04:11

Dobę po wygraniu Sport Clips Haircuts VFW 200 - rundy NASCAR Xfinity Series, Denny Hamlin triumfował w Southern 500 na Darlington Raceway.

Kierowca Joe Gibbs Racing powtórzył sukces na 2,198-kilometrowym owalu w Karolinie Południowej z 2010 roku. Dla Hamlina to 31 pucharowe zwycięstwo w karierze, drugie w tym sezonie.Posiadacz pole position, Kevin Harvick prowadził przez 22 okrążenia. Kyle Larson - podobnie jak Hamlin, lider przez 124 kółka - okrążenie przed końcem Stage 1 został wyprzedzony przez Martina Truexa, który wygrał 16 segment w sezonie. Hamlin zajął trzecie miejsce - przed Harvickiem i Bradem Keselowskim.W drugim segmencie ponownie górą był Truex, który dzięki bonusowym punktom zapewnił sobie mistrzostwo regularnego sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series. Hamlin ukończył Stage 2 na drugim miejscu - przed Harvickiem, Larsonem, Kylem Buschem i Keselowskim.Denny Hamlin prowadził z 8-sekundową przewagą nad Kylem Buschem, gdy na 314 okrążeniu minął zjazd do depo. Musiał zaliczyć jeszcze jedno kółko i wypadł z czołówki. Na 325 okrążeniu Martin Truex wyprzedził Kyle'a Buscha. Hamlin zaczął odrabiać 20-sekundową stratę. Na 329 kółku był z powrotem w top 10. 20 okrążeń przed flagą w szachownicę Toyota z jedenastką minęła Forda Kurta Buscha. Hamlin miał przed sobą już tylko Truexa.Do końca pozostały trzy okrążenia, gdy Truex posiadający mniej niż sekundę przewagi, przebił prawą przednią oponę i uderzył w ścianę. Denny Hamlin finiszował 2,5 sekundy przed Kylem Buschem. Truex pojawił się na mecie jako ósmy.