Perfekcyjny weekend Urbaniaka

Karol Urbaniak zaliczył perfekcyjny początek Clio Cup Central Europe, wygrywając obydwa wyścigi w Oschersleben.

BM Racing Team został najlepszym zespołem pierwszej rundy. Albert Legutko (5.) i Adam Rzepecki (9.) zmieścili się dzisiaj w czołowej dziesiątce. Tomasz Magdziarz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Gentlemen. Szymon Ładniak był trzeci, Damian Litwinowicz - piąty, Tomasz Rzepecki - szósty w klasyfikacji Rookies.Albert Legutko prowadził po starcie z pole position, wyprzedzając Sandro Soubka, Karola Urbaniaka i Sebastiaana Bleekemolena. Wodan Munding skierował na pobocze Clio Damiana Litwinowicza. Soubek wykonał półobrót, powodując kolizję Andreasa Stuckiego i Kevina Landwehra. Karol Urbaniak awansował na drugie miejsce. Wyjechał Safety Car. Adam Rzepecki startujący z 20 pola, zamykał czołową dziesiątkę mając za sobą Pawła Wysmyka. Restart nastąpił po czwartym okrążeniu. Karol Urbaniak i Sebastiaan Bleekemolen wyprzedzili Alberta Legutkę. Melvin de Groot zostawił za sobą Niklasa Mackschina, następnie uderzonego przez Tomáša Pekařa. Czeski mistrz serii minął Mackschina i de Groota.Po kolizji René Kirchera i Kevina Hilgenhövela, na 9 okrążeniu wrócił Safety Car. Zielona flaga ukazała się po 12 kółku. Pekař i de Groot wyprzedzili Alberta Legutkę. Sebastiaan Bleekemolen wygrał pojedynek z Karolem Urbaniakiem. Na ostatnim zakręcie zderzyli się Melvin de Groot i Niklas Mackschin. 1,5 minuty przed upływem czasu wywieszono czerwoną flagę. Wyniki zostały ogłoszone na podstawie klasyfikacji po 13 okrążeniu.