Perfekcyjny weekend van Gisbergena

Shane van Gisbergen wygrał wszystkie trzy wyścigi podczas Penrite Oil Sandown SuperSprint.

Podium: Race winner Shane van Gisberben, Triple Eight Race Engineering Holden, second place Brodie Kostecki, Erebus Holden, third place David Reynolds, Kelly Grove Ford

Erebus Motorsport

W ostatnim starciu na Sandown International Motor Raceway, za Holdenem numer 97 finiszował Brodie Kostecki. 23-latek z Perth sięgnął po pierwsze podium w Supercars Championship. Trzecie miejsce zajął David Reynolds, obecny na dekoracji po raz 32.

Ruszano na deszczówkach. Po starcie van Gisbergen wyprzedzał Whincupa, Reynoldsa, Davisona i Heimgartnera. Kostecki odebrał szóste miejsce Winterbottomowi na zakręcie 4, a na początku drugiego okrążenia minął Heimgartnera.

Jamie Whincup szeroko przejechał zakręt 11, oddając Reynoldsowi pozycję wicelidera. Will Davison wykonał obrót i spadł na 11 lokatę (3). Kostecki wygrał pojedynek z Whincupem (7), a na 12 okrążeniu zostawił za soba Reynoldsa.

Wówczas najszybszy na torze, Brodie Kostecki zbliżył się do van Gisbergena na 3,3 sekundy (22). Cztery kółka dalej, gdy lider zjezdżał po nowe deszczówki, dystans wynosił 4,4 s. Kierowca Erebus Motorsport prowadził do pit stopu na dwa okrążenia przed metą. Holden numer 99 wrócił na tor 5 sekund za van Gisbergenem. Strata wzrosła, gdy Kostecki popełnił błąd na zakrętach 2 i 3.

Jamie Whincup, czwarty w wyścigu, jest wiceliderem mistrzostw ze stratą 155 punktów do van Gisbergena. Kolejną rundę - Beaurepaires Tasmania SuperSprint zaplanowano na Symmons Plains Raceway w terminie 10-11 kwietnia.