13 wrz
61 dni

Petter Solberg poprawił rekord syna

22 lip 2019, 07:45

Petter Solberg wygrał zakład z synem Oliverem, poprawiając rekord Norges Råeste Bakkeløp.

W ubiegłym roku, wówczas 16-latek, Oliver poprawił rekord podjazdu w gminie Måselv o niemal 5 sekund. Xarą WRC syn Pettera uzyskał 1.39,33.

W tej edycji najbardziej znanego norweskiego wyścigu górskiego zabrakło Olivera, który startował w New England Forest Rally. Podjazd przedłużono z 3,2 do 3,75 km, ale organizatorzy pozwolili Petterowi na jeden przejazd starą trasą. Rekord Olivera został pobity o 6 sekund.

Petter w rallycrossowym Polo, wygrał klasę 6 wynikiem 1.37,99. Drugi czas należał do Stiana Hermansena w Lancerze Evo VII, najlepszego w klasie 1 - 1.44,98.

Następną imprezą w kalendarzu Petter Solberg’s Farewell Tour będzie warszawski finał Gymkhana GRiD (7 września).