Główne imprezy
Formuła 1
28 lis
-
01 gru
Wydarzenie zakończone
W
GP Australii
12 mar
-
15 mar
Kolejne wydarzenie za
87 dni
WRC
24 paź
-
27 paź
Wydarzenie zakończone
14 lis
-
17 lis
Wydarzenie zakończone
WEC
12 gru
-
14 gru
Wydarzenie zakończone
21 lut
-
23 lut
Kolejne wydarzenie za
67 dni
Zobacz pełną wersję:

Pierwszy rząd dla Penske

akcje
komentarze
Pierwszy rząd dla Penske
21 kwi 2018, 23:08

Zwycięzca Honda Indy Grand Prix of Alabama z 2015 i 2017 roku, Josef Newgarden wywalczył pole position w Barber Motorsports Park.

Will Power ustąpił koledze z Team Penske o 0,0128 sekundy. Z drugiego rzędu startują Sébastien Bourdais i Ryan Hunter-Reay, z trzeciego James Hinchcliffe i Scott Dixon.Sesję dla grupy 2 przerwano czerwoną flagą na trzy minuty przed końcem. Tony Kanaan wykonał obrót na Turn 2. Newgarden wygrał drugą rundę - przed Powerem, Hinchcliffem, Dixonem, Hunter-Reayem i Bourdaisem.Sébastien Bourdais uzyskał 1.07,5337 na pierwszym szybkim kółku w Firestone Fast Six. Josef Newgardem o mało nie wpadł na wyjeżdżającego z depo Jamesa Hinchcliffe'a. 15 sekund przed końcem Will Power zdobył się na 1.07,4541. Newgarden szeroko przejechał Turn 9, spłaszczył lewą przednią oponę, ale mimo błędu wykręcił 1.07,4413.

Josef Newgarden | Fot. indycar.com



KWALIFIKACJE
1. Josef Newgarden (Penske) 1.07,4413
2. Will Power (Penske) 1.07,4541
3. Sébastien Bourdais (Coyne) 1.07,5337
4. Ryan Hunter-Reay (Andretti) 1.07,7807
5. James Hinchcliffe (Schmidt Peterson) 1.07,9472
6. Scott Dixon (Ganassi) 1.08,0303
7. Marco Andretti (Andretti Herta) 1.07,6027
8. Alexander Rossi (Andretti) 1.07,7488
9. Simon Pagenaud (Penske) 1.07,8409
10. Robert Wickens (Schmidt Peterson) 1.07,8455
11. Zach Veach (Andretti) 1.07,9894
12. Ed Jones (Ganassi) 1.08,4386
13. Max Chilton (Carlin) 1.08,0235
14. Charlie Kimball (Carlin) 1.08,5494
15. Graham Rahal (Rahal Letterman Lanigan) 1.081038
16. Zachary Claman DeMelo (Coyne) 1.08,5531
17. Spencer Pigot (Carpenter) 1.08,1184
18. Takuma Sato (Rahal Letterman Lanigan) 1.08,5676
19. Jordan King (Carpenter) 1.08,3997
20. Gabby Chaves (Harding) 1.08,9763
21. Matheus Leist (Foyt) 1.08,5516
22. René Binder (Juncos) 1.09,5404
23. Tony Kanaan (Foyt) 1.11,2015

Następny artykuł
Lamborghini Super Trofeo Europe: Po pierwszym wyścigu na Monzy

Poprzedni artykuł

Lamborghini Super Trofeo Europe: Po pierwszym wyścigu na Monzy

Następny artykuł

Hat trick Kyle'a Buscha

Hat trick Kyle'a Buscha
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Wyścigi