Podwójne podium Banasia

Maciej Banaś dwukrotnie stanął na podium po pierwszym wyścigu Swift Cup Europe na Salzburgringu.

Maciej Banaś, Suzuki Swift 1.4 Turbo

Grzegorz Kozera

14-latek finiszował na trzecim miejscu - drugim w klasie Junior. Na ostatnim okrążeniu przed Maćka wysforował się Attila Bucsi. Kamil Serafin dotarł do mety jako piąty. Aleks Sówka zamknął czołową dziesiątkę.

Posiadacz pole position, Dominik Haselsteiner został wyprzedzony na trzecim okrążeniu przez Bendegúza Molnára. Atakowany przez Macieja Banasia, kierowca Wimmer Werk Motorsport wypadł z toru i uderzył w opony. Od 7 do końca 10 okrążenia dyktował tempo Safety Car.