Podwójny sukces Emil Frey Racing

Huracány Emil Frey Racing podwójnie wygrały drugi wyścig GT World Challenge Europe Sprint Cup na Circuit Zandvoort.

#163 Emil Frey Racing Lamborghini Huracan GT3 Evo: Albert Costa, Franck Perera, Giacomo Altoè

Autor zdjęcia: SRO

Charles Weerts minął metę 0,370 sekundy przed Giacomo Altoè, ale Belga z WRT ukarano drive through za naruszenie regulaminu w fazie pit stopów. Po doliczeniu 30 sekund Weerts i Dries Vanthoor spadli na 10 miejsce w wynikach.

Albert Costa i Giacomo Altoè stanęli na najwyższym stopniu podium. Norbert Siedler i Mikäel Grenier zajęli drugie miejsce. Na trzecim sklasyfikowano zwycięzców pierwszego wyścigu, Ryuichiro Tomitę i Kelvina van der Linde.

Robin Rogalski i Romain Monti zdobyli punkty za 7 pozycję w Silver Cup. Monti awansował na 19 miejsce w generalce po incydencie na Tarzanbocht z udziałem Felipe Fragi, Mattii Drudiego i Kelvina van der Linde (13). Francuz opóźnił stop do 23 okrążenia i wspiął się na P5. Siedemnasty po pit stopach, Robin Rogalski wygrał pojedynek o P16 z Valentinem Pierburgiem.