:
07 Sekundy

Podwójny triumf United Autosports

23 lip 2017, 18:02

Ekipa United Autosports w składzie Owen/De Sadeleer/Albuquerque, która straciła prowadzenie w czterogodzinnym wyścigu ELMS na torze Red Bull Ring jedynie po trzech godzinach jazd, wygrała trzecią rundę serii.Kierowcy Ligiera JSP217-Gibson o 4,554 sekundy pokonali zawodników G-Drive Racing (Rojas/Minassian/Roussel).

Podium skompletowali kierowcy ekipy Graff z numerem 39 (Trouillet/Petit/Guibbert), którzy o 23,102 sekundy pokonali kolegów z auta z numerem 40 (Allen/Bradley/Yacaman). Piątkę uzupełniła ekipa SMP Racing (Isaakyan/Orudzew), którzy do zwycięzców stracili dwa okrążenia.W LMP3, podobnie jak w generalce, najszybszy był zespół United Autosports w składzie Falb/Rayhall. 1,784 sekundy stracili zawodnicy Eurointernational (Mondini/Uboldi). Blisko minutę straty do zwycięzców zanotowali Cougnaud, Jung i Ricci z M.Racing-YMR. Polski zespół: Inter Europol Competition w składzie Śmiechowski/Hippe po starcie z trzynastej lokaty w klasie do mety dotarł na piątej pozycji.W LMGTE Spirit od Race pokonał JMW Motorsport (+17,593) i TF Sport (+26,288).fot. ELMS