23 lut
66 dni

Pojedynki za Nanninim

22 lut 2019, 13:04

Oglądany w czołowej trójce, Filip Kaminiarz ukończył na szóstym miejscu pierwszy wyścig F4 UAE na Yas Marina Circuit.

Piąte zwycięstwo w sezonie świętował lider mistrzostw, Matteo Nannini. Joshua Duerksen, który minął metę 3,4 sekundy za kierowcą Xcel Motorsport, został ukarano doliczeniem 10 sekund za spowodowanie kolizji.

Na skutek awarii świateł powtarzano procedurę startową. Dystans został skrócony o 4 minuty. Po drugim starcie prowadził Nannini przed al-Habsim, Duerksenem, Kaminiarzem, Royem i Andrade.

W trakcie trzeciego okrążenia al-Habsi zaliczył kontakt z Duerksenem na zakręcie 8 i spadł na dziewiątą lokatę. Filip Kaminiarz awansował na P3, ostro walczył z rywalami, ale został wyprzedzony przez Roya (5), Andrade (7) i Ghanema (9).