:
55 Sekundy

Polskie zakończenie Audi R8 LMS Cup

9 wrz 2018, 17:20

Bartosz Paziewski wygrał końcowy wyścig Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na Nürburgringu.

16-latek wyprzedził o 9,2 sekundy Fabio Citignolę. Na trzecim stopniu podium stanął Przemysław Pieniążek, zaliczający pierwszy weekend w pucharze.

Kris Heidorn, już pewny mistrzostwa, rozbił Audi w kwalifikacjach i zwolnił pole position. Z pierwszego rzędu startowali Robin Rogalski i Patrick Schneider, z drugiego Mike Hesse i Bartosz Paziewski. Paziewski wygrał start mając za sobą Felixa van der Ladena i Patricka Schneidera. Van der Laden znalazl się na poboczu i wykonał obrót. Pierwsze okrążenie jako druga minęła Vivien Keszthelyi. Za Węgierką podążali Pieniążek, Szcześniak, Citignola, Hesse i Rogalski.

Hesse i Schneider zjechali do depo. Max Zschuppe zderzył się z Guido Heinrichem. Robin Rogalski wyprzedził Citignolę i Szcześniaka, awansując na P4 (5). Potem szczecinianin minął Przemysława Pieniążka, atakował Vivien Keszthelyi - i spowodował obrót Audi jedynej kobiety w stawce (7). Vivien spadła na szóste miejsce. Rogalskiego ukarano drive through.

Fabio Citignola minął Szcześniaka, a następnie Pieniążka. Keszthelyi zepchnęła Jędrzeja Szcześniaka na P5. Bartosz Paziewski świętował drugą wygraną w sezonie - po Lausitzringu. Wszystkie pozostałe wyścigi padły łupem Krisa Heidorna.