-
-

Rosyjski dublet w Aragonii

24 cze 2017, 14:40

Kierowcy SMP Racing by AVF podwójnie wygrali pierwszy wyścig Formuły V8 3.5 na Motorland Aragón.

Jegor Orudżew świętujący ósme zwycięstwo w serii, pierwsze w tym sezonie, wyprzedził o 13 sekund Matewosa Isaakiana. Na trzecim stopniu podium stanął Alfonso Celis junior.Pietro Fittipaldi sięgnął po siódme pole position, ale kiepsko wystartował, a na czwartym zakręcie został obrócny przez Konstantina Tereszczenkę. Wyjechał Safety Car. Prowadził Orudżew przed Nissanym, Celisem i Binderem.Restart nastąpił na trzecim okrążeniu. Yu Kanamaru wyprzedził René Bindera. Lider mistrzostw spadł na 7 pozycję. Tereszczenko i Isaakian zostawili za sobą Kanamaru. Binder wrócił do piątki.W trakcie 13 okrążenia Matewos Issakian przebił się na P3, a sześć okrążeń dalej awansował na drugie miejsce. Alfonso Celis Jr również wyprzedził Roya Nissany'ego.WYŚCIG 1 (23 okrążenia)1. Jegor Orudżew (SMP by AVF) 41.48,3982. Matewos Isaakian (SMP by AVF) +13,1343. Alfonso Celis Jr (Fortec) +19,5774. Roy Nissany (RP Motorsport) +20,0845. René Binder (Lotus) +20,2176. Konstantin Tereszczenko (TMM) +29,4157. Yu Kanamaru (RP Motorsport) +37,9118. Damiano Fioravanti (RP Motorsport) +38,6069. Diego Menchaca (Fortec) +38,94610. Giuseppe Cipriani (Barone Rampante) +50,849PUNKTACJA WORLD SERIES FORMULA V8 3.51. Binder 130, 2. Fittipaldi 119, 3. Nissany 118, 4. Orudżew 110, 5. Isaakian 110, 6. Celis Jr 110, 7. Kanamaru 43, 8. Tereszczenko 43, 9. Menchaca 42, 10. Mason 40.Fot. SMP Racing