Rosyjski sukces w Touring Car Cup

19-letni Klim Gawriłow kończący debiutancki sezon w wyścigach samochodowych, wygrał pierwszy wyścig Touring Car Cup podczas FIA Motorsport Games.

#14 RUS Team Russia  Audi RS 3 LMS: Klim Gavrilov

Autor zdjęcia: SRO

Kierowca z Petersburga minął metę na ACI Vallelunga Circuit 5,8 sekundy przed Maťo Homolą. Gilles Magnus wprowadził drugie Audi do czołowej trójki.

Luca Engstler wywalczył pole position, ale konieczność wymiany silnika w Hyundaiu spowodowała, że P1 przejął Gawriłow. Engstler wyjechał na tor 6 okrążeń przed metą.

Gawriłow prowadził od startu, mając za sobą Homolę. Tom Coronel odebrał trzecie miejsce Johnowi Filippiemu. Kristian Moe Sætheren zderzył się z Salemem Al-Nusifem i po dwóch okrążeniach wyjechał Safety Car.

Neutralizację zakończono po piątym kółku. Tom Coronel zaliczył dwa kontakty z Gillesem Magnusem (7). W Hondzie Team Nederland doszło do uszkodzenia zawieszenia. Coronel spadł na 7 miejsce, a potem przegrał pojedynek z Jessicą Bäckman.

Na 12 okrążeniu Gilles Magnus zepchnął z podium Johna Filippiego. Rory Butcher, trzeci na starcie, wycofał się po 13 okrążeniu z powodu kłopotów z MG6 TCR.