Sensacyjny rekord Steca

Mariusz Stec pobił własny rekord trasy wyścigu górskiego Sienna, wygrał 12 rundę GSMP i zapewnił sobie mistrzostwo Polski w generalce kategorii I.

Z trzech rozegranych dzisiaj podjazdów - treningowego i dwóch wyścigowych, Stec rozstrzygnął na swoją korzyść tylko jeden, ale za to z sensacyjnym czasem.

W treningu najszybszy był Marcin Bełtowski (1.33,955) - przed Andrzejem Badorą, Aleksandrem Michałowskim i Mariuszem Stecem. Michałowski wygrał pierwszy podjazd wyścigowy, poprawiając wczorajszy najlepszy wynik Steca o 5 tysięcznych sekundy. Kierowca zespołu Motoricus Motorsport stracił do różowego Lancera 0,554 s. Kolejne lokaty zajęli Marcin Bełtowski (+0,793), Tomasz Mikołajczyk (+1,016) i Paweł Dytko (+2,018).

Drugi podjazd przerwano po wypadku Kadetta Romana Niewiadomskiego. Michałowski uzyskał 1.33,247. Odpowiedź Steca brzmiała 1.30,921! Rekord trasy został poprawiony o 1,4 sekundy. Grzegorz Dul ponownie wygrał N-kę, wyprzedzając zwycięzcę klasy A+2000, Grzegorza Dudę. Teodor Kocur powtórzył wczorajszy sukces w Open-2000. Seicento znalazło się na 11 miejscu w generalce, 1,8 sekundy przed Fabią WRC.