Show Truexa

Mistrz Monster Energy NASCAR Cup Series, Martin Truex Jr otworzył tegoroczne konto na Auto Club Speedway.

Kierowca z New Jersey sięgnął po pole position, wygrał pierwsze dwa segmenty Auto Club 400, a na mecie wyścigu zameldował się z przewagą 11,6 sekundy nad Kylem Larsonem. To 16 pucharowe zwycięstwo Truexa, pierwsze od Homestead 2017.Marzenia Kevina Harvicka o czwartej wygranej z rzędu rozwiały się na 22 okrążeniu. - To był mój błąd - powiedział 42-latek po kolizji z Kylem Larsonem. Ford Harvicka uderzył w barierę i kilkakrotnie zjeżdżał na naprawę, co spowodowało stratę 9 okrążeń.W Stage 1 Martin Truex Jr uciekł Kyle'owi Buschowi na 3,4 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Joey Logano, Brad Keselowski i Jimmie Johnson, który punktował w segmencie pierwszy raz w tym sezonie.Trevor Bayne uderzył w ścianę na 10 okrążeń przed końcem Stage 2. Truex jako pierwszy wyjechał z depo i wygrał restart (114), kończąc segment przed Keselowskim, Kylem Buschem, Dennym Hamlinem i Erikiem Jonesem.David Ragan spowodował kolejną neutralizację na 72 okrążenia przed metą. Ekipa Kyle'a Buscha popełniła błąd korygując setup w niewłaściwą stronę. Toyota stała się bardziej nadsterowna i lider przez 62 okrążenia przegrał z Truexem, a także z Kylem Larsonem. Martin Truex przejął kontrolę na 32 kółka przed końcem. W sumie prowadził przez 125 z 200 okrążeń.