Sport kontaktowy

Maciej Dreszer zajął drugie miejsce w pierwszym wyścigu Elite 2 podczas rundy NASCAR Whelen Euro Series na Hockenheimringu.

19-latek wygrał klasyfikację Rookies. Jako pierwszy minął metę Thomas Ferrando.Dreszer prowadził do trzeciego okrążenia. Uderzony przez Nickiego Petersena, tarnowianin spadł na P3, za Ferrando. Francuz minął Petersena na 5 kółku. Maciej Dreszer i Guillaume Dumarey wyprzedzili Duńczyka na następnym okrążeniu.W trakcie 13 okrążenia Guillaume Dumarey uderzył w Chevroleta Dreszera. Po piruecie Maćka Belg przejął drugie miejsce, ale został ukarany drive through. Na podium awansował Jean-Baptiste Simmenauer. 16-latek z Formuły Renault zalicza pierwszy weekend w NASCAR.

- To już czwarty udany weekend wyścigowy w tym sezonie. W trzech poprzednich za każdym razem byłem na podium - powiedział Autoklubowi Maciej Dreszer. - Najlepszą nagrodą za dzisiejszy wyścig było zaproszenie mnie do startów na amerykańskich torach. Jako jedyny Polak mam od dzisiaj zgodę i licencję na starty w amerykańskim Nascarze.