Stolarczyk w dziesiątce

Najlepszy z polskiej czwórki, Łukasz Stolarczyk zajął 10 miejsce w pierwszym wyścigu TCR Eastern Europe na Automotodromie Grobnik.

Łukasz Stolarczyk, Bartosz Groszek, Volkswagen Golf GTI TCR

Wyścig zdominował Dušan Borković - dwukrotny mistrz ETCC, uczestnik WTCC i TCR International Series, trzeci w TCR Europe 2018. Serb prowadził Hyundaia, przygotowanego przez M1RA. Broniący prymatu Milovan Vesnić stracił 7,8 sekundy do kierowcy z Pančeva. Na trzeci stopień podium dotarł nowy w TCR, Matej Konôpka.

Borković prowadził od startu. Vesnić wyprzedził Konôpkę, drugiego w kwalifikacjach. Dwunasty w czasówce, Szymon Jabłoński odpadł po uszkodzeniu sprzęgła na starcie. Gábor Kismarty-Lechner zderzył się z Nemanją Milovanovićem. Safety Car zjechał po 5 okrążeniu. Łukasz Stolarczyk przebił się na P10.

Petr Čižek prezentujący nową Cuprę León Competición, wpadł w żwir na ostatnim zakręcie (11). Szymon Ładniak osiągnął metę jako dwunasty. Sebastian Kołakowski zjechał po 13 okrążeniu.

W wyścigu Endurance Bartłomiej Mirecki i Szymon Jabłoński wygrali klasę TCR. Czwarte miejsce zajęli Łukasz Stolarczyk i Bartosz Groszek, piąte - Szymon Ładniak.