Talladega Keselowskiego

Brad Keselowski, który przed ośmiu laty odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo na Talladega Superspeedway, triumfował w Alabama 500 i zapewnił sobie awans do Round of 8 - kolejnej rundy play-offu Monster Energy NASCAR Cup Series.

Kierowca polskiego pochodzenia ma już w dorobku 24 wygrane w pucharowej serii.Po chaotycznych 55 okrążeniach Keselowski pokonał Joeya Logano o 0,260 sekundy w Stage 1. Kolejne miejsca zajęli Blaney, Stenhouse, Bowyer, Johnson, McDowell, Kurt Busch, Bayne i Kahne.W drugim segmencie Ryan Blaney prowadził przez 19 okrążeń i ogral Keselowskiego o 0,103 sekundy. Następne punktowane miejsca zajęli Bowyer, Elliott, Kurt Busch, Austin Dillon, Johnson, Harvick, Kyle Busch i Hamlin.Daniel Suárez otwierał stawkę, gdy na 172 okrążeniu doszło do karambolu z udziałem 17 kierowców - sześciu z play-offu. The Big One zainicjował Martin Truex po kontakcie z Davidem Raganem. Czerwona flaga wisiała przez 12,5 minuty.Okrążenie po restarcie nastąpiła kolejna kraksa. Uczestniczyli w niej Ryan Blaney, Kevin Harvick i Joey Logano. Na 178 kółku ponownie wywieszono czerwoną flagę.Suárez wygrał restart, minął go Larson. Chase Elliott usiłował przejechać między nimi i obrócił Toyotę Suáreza. Ucierpiał również Chevrolet Chrisa Bueschera. Na czele znalazł się Brad Keselowski.Po trzeciej czerwonej fladze, ściganie wznowiono na końcowe trzy okrążenia. Keselowski wygrał sprint z Ryanem Newmanem różnicą 0,2 sekundy. Tylko 14 samochodów dotarło do mety.