:
28 Sekundy

Trwa koszmar Ticktuma

19 sty 2019, 12:17

Lider Asian Winter Series, Rinus van Kalmthout wygrał pierwszy wyścig na Sepang International Circuit.

VeeKay prowadził przez cały dystans i wyprzedził o 3,4 sekundy Ye Yifeiego. Na trzecim stopniu podium stanął Alessandro Ghiretti.Trwa koszmar juniora Red Bulla, Dana Ticktuma, który wybrał zimową serię F3, żeby zdobyć brakujące punkty do superlicencji. Po kiepskim występie w Buriram, dzisiaj kierowca Dragon Hitech GP nie stanął na starcie z powodu problemu z samochodem.Ticktum zwolnił trzecie pole startowe. Piąte pole również pozostało wolne. Amaury Cordeel zjechał na trawę podczas okrążenia formującego. Powtarzano procedurę startu, skracając dystans wyścigu z 30 do 27 minut.  Dziewczyna Davida Schumachera, Vivien Keszthelyi rozpoczęła swój drugi weekend w single-seaterze od 9 miejsca. Węgierka startowała z 12 pola.WYŚCIG 1 (14 okrążeń)1. Rinus van Kalmthout (Hitech) 28.38,4612. Ye Yifei (Absolute) +3,4903. Alessandro Ghiretti (Hitech) +13,3014. Tomoki Takahashi (Super Licence) +22,9755. Akash Nandy (Pinnacle) +25,0076. Eshan Pieris (Absolute) +26,6977. David Schumacher (Pinnacle) +27,2328. Pavan Ravishankar (Hitech) +38,5919. Vivien Keszthelyi (BlackArts) +53,10210. Tairoku Yamaguchi (B-Max) +1.08,289PUNKTACJA ASIAN WINTER SERIES1. van Kalmthout 90, 2. Ye 61, 3. Ghiretti 43, 4. Schumacher 37, 5. Ravishankar 35, 6. Nandy 32, 7. Ticktum 26, 8. Takahashi 26, 9. Cordeel 22, 10. Pieris 18, 11. Keszthelyi 8.Fot. facebook.com/F3AsianChampionship