Trzecie podium w czwartym starcie

W czwartym starcie samochodem GT3 Karol Basz po raz trzeci stanął na podium w mistrzostwach Włoch GT.

W duecie z Vito Postiglione, krakowianin zajął trzecie miejsce w kończącym sezon wyścigu na deszczowym Autodromo del Mugello. Zwyciężyła izraelsko-francuska dwójka Audi Sport Italia, Bar Baruch/Benoît Tréluyer. Drudzy w wynikach, Daniel Zampieri i Giacomo Altoè z Antonelli Motorsport świętowali zdobycie tytułu mistrzów Włoch.

Z powodu trudnych warunków startowano za Safety Carem. Zielona flaga ukazała się na 3 okrążeniu. Karol Basz przejechał swoją zmianę tuż za Giacomo Altoè, uzyskując najlepszy czas okrążenia 2.13,794. Altoè posiadał 0,4-sekundową przewagę nad Baszem, gdy ten zatrzymał się na zmianę po 11 okrążeniu.

Handicap tym razem zakładał dłuższy postój polsko-włoskiej dwójki o 10 sekund. Po powrocie na tor Vito Postiglione znalazł się 0,9 sekundy za Danielem Zampierim, 7,1 s przed Benoîtem Tréluyerem.

Giancarlo Fisichella odebrał siódme miejsce Maxowi Koeboltowi. Mirko Bortolotti wyprzedził Treluyera - i przegrał z Francuzem 4 okrążenia dalej. 5 minut przed końcem trzykrotny zwycięzca Le Mans zostawił za sobą Postiglione, a następnie Zampieriego. Kierowcy Lamborghini pojechali zespołowo, żeby zapewnić tytuł obsadzie Huracána z numerem 63.

W przyszłym roku Campionato Italiano Gran Turismo czekają spore zmiany. Zaplanowano cztery rundy GT Sprint w aktualnym formacie i oddzielne mistrzostwa GT Endurance z trzygodzinnymi wyścigami.