Trzecie zwycięstwo Nojiriego

Tomoki Nojiri odniósł na Autopolis trzecie zwycięstwo w Super Formule.

31-latek z Team Mugen minął metę 0,6 sekundy przed urzędującym wicemistrzem Naokim Yamamoto. Pierwsze podium w Super Formule zdobył Tadasuke Makino, przed dwoma laty oglądany w Formule 2.

Lider mistrzostw, Ryo Hirakawa po starcie z 19 pola finiszował jako dwunasty. Siódmy na mecie, Nick Cassidy zbliżył się do rywala z Team Impul na 11 punktów. Tomoki Nojiri awansował na trzecią lokatę.

Hirakawa zaliczył kraksę w Q1 powodując czerwoną flagę. Nojiri sięgnął po pole position - pierwsze od Sugo 2018. Obsadę pierwszego rzędu uzupełnił Nirei Fukuzumi.

Sacha Fenestraz zgubił lewe tylne koło i na 5 okrążeniu wyjechał Safety Car. Sho Tsuboi odpadł po przebiciu opony, powodując drugą interwencję samochodu bezpieczeństwa (12).

Nojiri wcześnie zaliczył pit stop i przez większość dystansu podążał za Yamamoto, Cassidym oraz Ukyo Sasaharą. Nirei Fukuzumi w trakcie drugiej neutralizacji spadł z drugiego miejsca na jedenaste.

Naoki Yamamoto uzyskał 25-sekundową przewagę do pit stopu po 39 okrążeniu. Kierowca DoCoMo Team Dandelion Racing wrócił na tor cztery sekundy za Tomokim Nojirim i niemal dogonił go na nowych oponach.

Drugi zagraniczny kierowca w wynikach, Charles Milesi zajął 15 miejsce. 19-latek ukończył wyścig 0,9 sekundy przed Tatianą Calderón, która wróciła do serii po opuszczeniu dwóch rund.

Poz. Kierowca Zespół Okr. Czas Strata Różnica Punkty
1 Japan Tomoki Nojiri Team Mugen 41 1:07'11.228     20
2 Japan Naoki Yamamoto DoCoMo Team Dandelion Racing 41 1:07'11.892 0.664 0.664 15
3 Japan 牧野 任祐 TCS Nakajima Racing 41 1:07'20.964 9.736 9.072 11
4 Japan Yuji Kunimoto carrozzeria Team KCMG 41 1:07'21.988 10.760 1.024 8
5 Japan Kenta Yamashita Kondo Racing 41 1:07'22.683 11.455 0.695 6
6 Japan Nobuharu Matsushita Buzz Racing with B-Max 41 1:07'23.342 12.114 0.659 5
7 New Zealand Nick Cassidy Vantelin Team TOM'S 41 1:07'24.502 13.274 1.160 4
8 Japan Ritomo Miyata Vantelin Team TOM'S 41 1:07'28.748 17.520 4.246 3
9 Japan Nirei Fukuzumi DoCoMo Team Dandelion Racing 41 1:07'30.889 19.661 2.141 2
10 Japan Toshiki Oyu TCS Nakajima Racing 41 1:07'34.821 23.593 3.932 1
11 Japan Yuhi Sekiguchi ITOCHU ENEX TEAM IMPUL 41 1:07'35.608 24.380 0.787
12 Japan Ryo Hirakawa ITOCHU ENEX TEAM IMPUL 41 1:07'36.504 25.276 0.896
13 Japan Hiroaki Ishiura JMS P.mu/cerumo-INGING 41 1:07'39.501 28.273 2.997
14 Japan Ukyo Sasahara Team Mugen 41 1:07'40.628 29.400 1.127
15 France Charles Milesi Buzz Racing with B-Max 41 1:07'47.629 36.401 7.001
16 Colombia Tatiana Calderón ThreeBond Drago CORSE 41 1:07'48.554 37.326 0.925
17 Kazuya Oshima ROOKIE Racing 41 1:07'49.023 37.795 0.469