-
-

Tydzień Kyle'a Buscha

1 paź 2017, 23:44

Tydzień po sukcesie w New Hampshire, Kyle Busch wygrał Apache Warrior 400 - końcowy wyścig pierwszej rundy play-offu Monster Energy NASCAR Cup Series na Dover International Speedway.

To 42 pucharowe zwycięstwo w karierze Kyle'a, czwarte w tym sezonie. Chase Elliott, lider przez 138 z 400 okrążeń, nie doczekał się pierwszej wygranej. Syn Billa Elliotta, mistrza Winston Cup 1988, został wyprzedzony na przedostatnim kółku.Pierwszy segment przerwała czerwona flaga. Jeffrey Earnhardt uderzył w beczki wypełnione wodą, ustawione przed zjazdem do depo. Po kwadransie przerwy, na 87 okrążeniu wznowiono wyścig. Stage 1 wygrał Brad Keselowski - przed Kylem Buschem, startującym z pole position Martinem Truexem, Rickym Stenhouse'm i Danicą Patrick.W drugim segmencie, po 240 okrążeniach, Kyle Larson wyprzedził Truexa o 0,614 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Chase Elliott, Kyle Busch i Jimmie Johnson.Na 353 okrążeniu Kyle Busch odebrał drugą lokatę Martinowi Truexowi. Ponad 4 sekundy dzieliły 18-kę od prowadzącego Chase'a Elliotta. Busch miał świeższe opony i na 20 kółek przed metą dystans zmalał do 1,6 sekundy. Wyścig rozstrzygnął się na 399 okrążeniu.Do Round of 12 awansowali Martin Truex Jr, Kyle Larson, Kyle Busch, Brad Keselowski, Jimmie Johnson, Kevin Harvick, Denny Hamlin, Ricky Stenhouse Jr, Ryan Blaney, Chase Elliott, Matt Kenseth i Jamie McMurray.