Udana niedziela w GT Open

Debiutanci w GT Open, Marcin Jedliński i Mateusz Lisowski zmieścili się w czołowej dziewiątce drugiego wyścigu na Hungaroringu.

Dwójka Olimp Racing zajęła czwarte miejsce w klasie Pro-Am. Andrzej Lewandowski i Giulio Borlenghi wygrali klasę AM. W generalce triumfowali Marcelo Hahn i Allam Kohdair, zmieniający się w Mercedesie Drivex School.

Marcin Jedliński startujący z 15 pola, do 9 okrążenia awansował na 13 miejsce. Tuż po zarządzeniu neutralizacji Audi zostało obrócone przez Huracána Stefano Constantiniego. Włoch uderzył w barierę. Po zjeździe Safety Cara Jedliński ścigał się z legendą Stock Car Brasil, Cacą Bueno. Jako następny, z 6-sekundową stratą, podążał Andrzej Lewandowski - lider AM po kolizji Zdeno Mikuláško i Thiago Marquesa.

Jedliński przekazał Audi Mateuszowi Lisowskiemu po 12 okrążeniu. Gdy zamknięto okienko pit stopów, krakowianin widniał na 10 miejscu. W trakcie 22 okrążenia Lisowski wygrał pojedynek z Oliverem Wilkinsonem i do końca naciskał Jiatong Lianga.