13 wrz
61 dni

Urbaniak utrzymał P8

27 lip 2019, 18:42

Karol Urbaniak zajął ósme, Szymon Jabłoński - dziewiąte, Albert Legutko - jedenaste miejsce w pierwszym wyścigu Clio Cup Open, towarzyszącym Grand Prix Niemiec.

- To był trudny wyścig - powiedział po zwycięstwie Jack Young. - Przez cały dystans odczuwałem presję, ale w końcu zdołałem utrzymać prowadzenie. Jutro po prostu muszę zrobić to samo.

Nastolatek z Belfastu minął metę 2,9 sekundy przed Jamesem Rossem. Trzeci stopień podium wywalczył Tomáš Pekař, mistrz Clio Cup Central Europe z 2017 roku.

Dzisiejszy wyścig, w którym przebijałem się powoli do przodu, zaowocował dużym awansem w stawce i zakończyłem go na P9 z największą ilością wyprzedzeń - komentuje Szymon Jabłoński. - Jestem bardzo zadowolony, że szybko poznałem specyfikację toru, warunki panujące na torze i udało mi się zakończyć wyścig na P9. Jutro też startuję z P17. Postaram się powalczyć o jak najlepszy wynik.

Po nieudanych kwalifikacjach do pierwszego wyścigu ruszałem z P12 - poinformował Albert Legutko. - Wyścig był ciężki, nie brakowało przygód, ukończyłem go na P11. Jutro startuję z P15. Trzymajcie kciuki!