-
-

Walczyli na Red Bull Ringu

10 cze 2017, 19:30

Piotr i Antoni Chodzeniowie zajęli czwarte miejsce w Pro-Am w pierwszym wyścigu GT4 European Series Northern Cup na Red Bull Ringu.

Druga polska dwójka, Wojciech Łopałło/Łukasz Zielski, ukończyła wyścig na dziewiątej pozycji w Am. Zwycięstwo przypadło Maxowi Koeboltowi i Ricardo van der Ende, zmieniającym się w Ekrisie. Koebolt finiszował 3,6 sekundy przed Luc'kiem Braamsem w McLarenie Las Moras Racing. Achim Mörtl doprowadził do mety na trzecim miejscu KTM-a RYS Team Schönramer / Racecom.WYŚCIG 1 (27 okrążeń)1. Max Koebolt/Ricardo van der Ende (NL) Ekris M4 GT42. Luc Braams/Duncan Huisman (NL) McLaren 570S GT4 +3,6303. Achim Mörtl (A) KTM X-Bow GT4 +3,9814. Lenny Marioneck/Gottfried Pilz (D/A) KTM X-Bow GT4 +4,2355. Laura Kraihamer/Cédric Freiburghaus (A/CH) KTM X-Bow GT4 +9,3936. Jan Kasperlik/Timothy Stupple (D) Porsche Cayman GT4 Clubsport +11,6137. Stephen Pattrick/Andy Meyrick (GB) McLaren 570S GT4 +12,4778. Mads Siljehaug/Jamie Vandenbalck (N/B) KTM X-Bow GT4 +13,4079. Paweł Lefterow/John-Luis Jasper (BG/D) Porsche Cayman GT4 Clubsport +13,42110. Benjamin Mazatis/Arne Hoffmeister (D) KTM X-Bow GT4 +13,875...14. Piotr Chodzeń/Antoni Chodzeń (PL) Maserati GranTurismo MC GT4 +21,728 (4. Pro-Am)21. Wojciech Łopałło/Łukasz Zielski (PL) Maserati GranTurismo MC GT4 -1 okr. (9. Am)