Waliłko niespodzianką wyścigu

Igor Waliłko został uznany największą niespodzianką drugiego wyścigu Porsche Carrera Cup Deutschland na Red Bull Ringu.

Po starcie z siódmego pola 20-latek finiszował na piątej pozycji (czwartej w Carrera Cup), wygrywając klasyfikację Rookies. Robert Lukas stracił piąte miejsce w trakcie 5 okrążenia. Luca Rettenbacher został obrócony przed nosem Porsche bielszczanina. Po kolizji Lukas spadł na 15 pozycję - i wycofał się z wyścigu.Ponownie dublet ustrzelił BWT Lechner Racing, a Thomas Prening odniósł drugie zwycięstwo podczas weekendu. 19-latek z Linzu prowadził przez cały dystans, finiszował sekundę przed Michaelem Ammermüllerem i został nowym wiceliderem punktacji.Obchodzący dzisiaj urodziny Dylan Pereira po starcie z końca stawki (kara za brak wystarczającej ilości paliwa do kontroli po kwalifikacjach), wspiął się na P7, ale w trakcie 13 okrążenia przebił prawą tylną oponę.WYŚCIG 2 (17 okrążeń)1. Thomas Preining (BWT Lechner Racing)2. Michael Ammermüller (BWT Lechner Racing) +1,0613. Larry ten Voorde (Team Deutsche Post by Project 1) +2,2234. Florian Latorre (Martinet by Alméras) +3,2725. Igor Waliłko (Raceunion) +6,8686. Glenn van Parijs (MRS GT-Racing) +8,0317. Marius Nakken (MRS GT-Racing) +11,5398. Henric Skoog (Raceunion) +12,0889. Tim Zimmermann (Black Falcon Team TMD Friction) +15,76010. Jean-Baptiste Simmenauer (Lechner Racing) +16,571PUNKTACJA PORSCHE CARRERA CUP DEUTSCHLAND1. Ammermüller 90, 2. Preining 64, 3. ten Voorde 53, 4. Pereira 44, 5. Skoog 40, 6. Lukas 36, 7. Zimmermann 29, 8. Malja 24, 9. Waliłko 22, 10. Simmenauer 22.