Rally Fafe Montelongo
02 paź
10 dni

Wczoraj Kreim, dzisiaj Wagner

Fabian Kreim i Julian Wagner wygrali finałowe wyścigi Skoda Ice Race of Champions na lotnisku pod Zell am See.

Skoda Motorsport podstawiła Fabie R5 Evo. Martin Koči i Filip Mareš dzielili się ubiegłorocznym samochodem Jana Kopecký'ego z mistrzostw świata. Kopecký był obecny na GP Ice Race, służąc pomocą młodszym kolegom. Fabian Kreim i Julian Wagner otrzymali Fabię Kallego Rovanpery.

Przy temperaturze około zera, na lodowym torze panowały trudne warunki. W dzisiejszym finale Wagner pokonał Kreima. Trzecie miejsce zajął  Filip Mareš, czwarte - sobotni finalista Martin Koči .

Audi ponownie przywiozło na GP Ice Race RS 5 DTM, tym razem na węższych kołach. Za kierownicą zmieniali się René Rast i Benoît Tréluyer. Stig Blomqvist popisywał się w historycznym Audi Quattro S1. Daniel Abt jeździł Sparkiem Formuły E.

Benoît Tréluyer wystąpił również w skijöringu, ciągnąc za DKW F91 narciarza Franka Wörndla. Mistrz świata w slalomie z 1987 roku, Wörndl korzystał z oryginalnych nart Willy'ego Bognera juniora z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1960. Zwycięzca 36 rund alpejskiego Pucharu Świata, Aksel Lund Svindal jechał za Porsche 911 Carrera 3.2 4x4 - triumfatorem Rajdu Dakar.