Wieczór mistrza Dubourga

Cztery godziny po zapewnieniu sobie mistrzostwa Trophée Andros, Jean-Baptiste Dubourg stanął na najwyższym podium w drugiej części zawodów na terenie ośrodka narciarskiego Super Besse.

Czołową trójkę ponownie uzupełnili kierowcy Comtoyou Racing - Nathanaël Berthon i Olivier Panis. Franck Lagorce wiozący 60-kilogramowy balast, zadowolił się czwartym miejscem.

W pierwszych kwalifikacjach Dubourg uzyskał 1.34,204, w drugich Bethonowi zmierzono 1.34,447. Siedem punktów w Super Pole przypadło Dubourgowi - szybszemu od Berthona, Lagorce'a, Oliviera Panisa, Nico Prosta, Rivière'a i Auréliena Panisa.

Po sześciu okrążeniach superfinału Renault Captur Dubourga wyprzedził Audi Nathanaëla Berthona (+5,089) i Oliviera Panisa (+7,880). Kolejne miejsca zajęli kierowcy elektrycznych Andros Sport 01 - Lagorce (+11,448), Prost (+12,084) i Aurélien Panis (+12,824). Stawkę zamknęli Benjamin Rivière (+15,425) i Eddy Benezet (+16,704).

W Elite Louis Gervoson w końcu znalazł sposób na Doriana Boccolacciego, nowego mistrza serii. Margot Laffite stanęła na trzecim stopniu podium. Christophe Ferrier triumfował w Enedis Trophée Andros Electrique, sięgając po piąty mistrzowski tytuł. Drugie miejsce zajął Vincent Beltoise, trzecie - Sacha Prost.